Вакцинація


Вакцинація тварин – превентивна міра, що дозволяє організму тварини заздалегідь підготуватися до «зустрічі» зі шкідливим мікроорганізмом (вірусом, бактерією, спорою грибка).


Чому це варто робити?

Вакцинація необхідна будь-якій тварині, навіть якщо вона не виходить на вулицю. Власник може принести інфекцію або небажані мікроорганізми в будинок на руках, одязі, а також взутті.

Особливої ​​підготовки не потрібно, але за 7-10 днів до вакцинації необхідно дати тварині глистогінний засіб. Щеплюють лише клінічно здорових тварин.

Починати щеплення можна з 8-тижневого віку, з повторною вакцинацією у віці 12 тижнів (через 21 день). У випадках, коли потрібний ранній захист від чуми та парвовірусного ентериту або кальцевірозу та ринотрахеїту, першу вакцинацію проводять у віці 4-х тижнів (спеціально призначеними для цього вакцинами!) з повторною вакцинацією за вищезгаданою схемою. Не щеплених тварин, старших 4-х тижнів вакцинують дворазово з інтервалом у 4 тижні. Далі роблять щеплення щороку раз на рік.Важливо знати!

Іноді після вакцинації допустимі прояви деякої млявості, сонливості, зниження апетиту, припухлості у місці введення. Патологією вважають алергічні реакції (буває рідко). Це може бути реакція негайного типу – розвивається протягом 15-20 хвилин після ін'єкції, характеризується набряком, утрудненням дихання, втратою свідомості. Уповільнена – протягом наступних днів, проявляється шкірними реакціями, свербіж, почервонінням у місці введення вакцини, набряком. Інші можливі симптоми: діарея, блювання, підвищення температури тощо. З появою цих симптомів після вакцинації необхідно звернутися до ветеринара!


Дізнатися вартість

Немає коментарів
Додати коментар